
Alcor Zest Q813IX teszt
Újabb táblagép érkezett hozzánk, ezúttal az Alcor Q813IX típusú gépét próbálhattuk ki, már-már szinte hihetetlen árfekvésben, elhozva a 4 magos processzort és a kiváló felszereltséget.
A tesztben szereplő Alcor Zest Q813IX típusú táblagépet a Laptopszalon biztosította, mely megtekinthető és kipróbálható a Laptopszalon Budai üzletében.
Laptopszalon Buda
Cím: 1024 Budapest, II. ker., Lövőház u. 12. fsz. 1/d
Nyitva tartás: H-P: 10:00 – 19:00; Szo.: 10:00 – 18:00; V: Zárva
Tel: 20/612-1111
A kezdetek
A legutóbbi tesztet szinte be sem fejezve érkezett meg a következő tesztalany, szintén Alcor logót viselve, nem kis megdöbbenést okozva. Ezért a jelenlegi összegért hihetetlen pörgős és jó gépet sikerült összehozniuk, többször is megnéztem, hogy valóban stimmelnek-e a jelzések és az árak, valószínűleg az egyik, ha nem a legjobb ilyen kategóriájú táblagép ez a piacon.
Doboz és külső
A doboz színvilága ismerős lehet és a stílus is hasonló. Belül azonban az egyszerű zacskó helyett egy finomabb tasakban ült a tesztkészülék.
Az alsó rekeszben pedig a szokásos quartett, vagyis egy alap fülhallgató, OTG kábel és egy töltő lapult. Valamint egy microUSB kábel is jutott még a csomagba egy rövid tájékoztató füzettel kiegészülve. Tekintve, hogy milyen árszinten mozgunk és mit kapunk ez így elegendő is, de opcionálisan beszerezhető a géphez illő tok több színben is. A fülhallgató kimaradt, de ezt nem is bánom, néhány ezer forint ráfordításával ezt tudjuk pótolni jóval minőségibb példánnyal is.
Kibontva a zacskót, egy igen minőségi és kellemes fogású termék látszatát kelti a Q813I. Jó az összeszerelés, jók az anyagok, a hátlap szálcsiszolt alumínium hatással dolgozik, a keret maga pedig kellemes vastagságú plasztik. A külső formaterv szerintem elég nyilvánvaló, hogy honnan van, arányaiban és színvilágában is tükrözi az Apple megoldását, ami nem feltétlenül baj, divatos és tetszetős az egész. Nyilván közelebbről észrevehetjük, hogy a hangerő és képernyő zárásáért felelős gombok alulra kerültek, ami érdekes, de tapasztalataim szerint nem feltétlenül rossz megoldás. Az előlapon minden a helyén, katonás rendben van, nyilván máshogy nem is nagyon lehet, hiszen egy előlapi kamerát tartalmaz mindösszesen a kijelzőn kívül. Viszont ha már a kijezőnél tartunk, megemlíteném a kávát, ami szép vékonyra sikerült, a rövidebb oldalakon terjedelmesebb annyival, hogy pont meg tudjuk fogni. Kiváló. A vastagságra sem lehet panasz, a 7mm-nél alig vastagabb kasztnit nagyon könnyen tudjuk hordozni és nem tűnik drabálisnak sem.
A csatlakozók helye a már ismert egyoldalas trendet követi, a hosszabb oldalak és a kamera oldalán lévő keret mentes a tagoltságtól, a másik oldalon viszont a 32GB-os maximális méretet támogató microSD kártyahelyet, a resetelést lehetővé tévő nyílást és a 3.5mm-es jack csatlakozót láthatjuk. Ezen felül a microUSB csatlakozó és egy szokatlan extra, a HDMI csatlakozó kicsinyített változata is jelen van. Utolsónak hagytam a felsorolásban a gép gyakorlatilag egyetlen nagyobb hibáját, ez pedig a speciális töltőcsatlakozó. Ugyanis bánatomra USB-ről nem képes tölteni az eszköz, mindenképpen szükségünk lesz az adapterre. Ennek miértjét nem értem.
Belső
A kijelző alatt találhatjuk a már beharangozott 4 magos Cortex A9-es SOC-ot, ami a gép meghajtásáért felel, egy Mali 400 MP4 grafikus gyorsítóval. Ehhez társul még jelen esetben 1GB DDR3-as memória, valamint 8GB beépített tárhely. Hatalmas titkot nem árulok el azzal, hogy ez körülbelül elég mindenre amit szeretnénk, némi felárral 2GB-os memóriával és nagyobb belső tárhellyel is elérhető a típus, de már ez az “alap” konfiguráció is hihetetlenül jó teljesítményt nyújt a mindennapokhoz.
A teszteredmények nem meglepő módon a többszörösét hozták pontszámokban az előzőleg tesztelt D714I-hez képest, ezt érezni is a valóságban. Sok forgalomban lévő, jóval drágább konkurensnél is erősebb a hardver, ez mindenképpen jó hír azoknak, akik szeretik a pörgős rendszereket és a multitaskingot.
Az érem két fele, vagyis a nagyon minimálisan módosított 4.2.2-es Jelly Bean ezúttal is megvan, van aki jobban kedveli az előtelepített rendszert, van aki szereti magától belakni a gépeket. Ezt mindenki döntse el, mindenesetre továbbra is gyorsan és könnyen le lehet tölteni minden szükséges programot a Play áruházból.
Kijelző
A kijelző igen nagy erénye a gépezetnek, méretben itt már 7.9″-on tapogatunk és 1024×768 pixeles felbontásával megdobogtatja az idősebbek szívét, régen ez monitorban is szép volt. A panel nagyon meggyőző, a színek szépek, van fényerő bőven, a betekintési szögek is nagyon jók, felesleges ragozni: ez így jelen formájában az igények nagyon nagy részét kielégíti maximálisan.
Egyebek, adatátvitel, üzemidő
Az kamerák frontján is növekedtünk egy keveset, immáron 5 megapixeles hátsó kamerát kapunk autofókusszal és 2 megapixelest előlapi formában. Továbbra sem mondhatnám, hogy hatalmas minőségi előrelépés történt, de már egy jóval használhatóbb megoldások ezek, a tesztképek alapján mindenki eldöntheti mennyire sikerült jól a képalkotó rendszer, az előlapi majd a hátlapi kamerával készült két kép megtekinthető lentebb:
A kapcsolódásra ezúttal tehát b/g/n szabványos vezeték nélküli hálózaton keresztül nyílik lehetőségünk ezen felül kapunk egy 4.0-ás Bluetooth modult is, emellett pedig a már említett miniHDMI porton keresztül monitorra vagy TV-re is köthetjük a tabletet. A szokásos microUSB csatlakozó sem maradhatott le, amelyről töltést viszont nem tudunk vételezni.
A beépített hangszóró nem szól rosszul, de azért érdemesebb a fülhallgatót használni, abból is egy minőségibb darabot.
Az üzemidőről is csak jót tudok mondani a nagy, 5000mAh-es telep és a takarékos chipkészlet megteszi a hatását, ha nem folyamatos nyúzás alatt használtam akkor 2 napig simán bírta a készülék, filmezéssel is összehozható az akár 12 óra, internetezéssel is bőven kibírt egy napot. A Wi-Fi érzékenysége pedig nagyon jó, több “csapda” is található a lakásban ahol nagyon ekvés eszköz képes hálózatot találni, itt vígan tudtam internetezni, ennek nagyon örültem.
Verdikt
Gyakorlatilag csak jót tudok nyilatkozni az Alcor Zest Q813IX-ről, ezért a pénzért egy nagyon jó gépet kapunk, szép kijelzővel, gyors rendszerrel és miniHDMI-vel. Egyedüli probléma a talán kissé üres alap rendszer és a nem szabványos töltőcsatlakozó. Ezektől eltekintve nagyon ajánlom mindenkinek, hiszen nem sokkal drágább a belépőmodelleknél, teljesítményben viszont sokkal előremutatóbb és minőségibb, nem is beszélve a 2 éves garanciáról.
Mulder

Így támogatja a FUJITSU az ENSZ fenntartható fejlődési céljait
Komoly fejtörést okoz mostanában a világ vezetőinek és vezető vállalatinak a fenntartható fejlődés kérdése. Ugyanis valamilyen módon...

A Motorola Moto G20 állítólag Unisoc processzorral és 4 GB RAM-mal érkezik
Azt a hírt rebesgetik, hogy a Motorolánál új telefon van érkezőben, ez pedig nem más, mint a Moto G20. Úgy tűnik a gyártó szokatlan...

Hackerek, vigyázat! – Anti-cheat érkezett a PS5-höz
A Denuvo bejelentette, hogy népszerű népszerű Denuvo Anti-Cheat programja már a PlayStation 5-ön fut. Számos nagy játékcím már...

AMD hivatalos közlemény: nem lesz kripo-bányászat elleni korlátozás az RX 6000 kártyákban
Habár az AMD Radeon RX 6000 szériája nem a legjobb választás kriptovaluta-bányászatra, a cég megerősítette, hogy nem fogják korlátozni...