
Huawei Mate 20 Pro teszt – sokat lát a világból
Mate 20 Pro-t a Laptopszalon üzleteiben tudjátok megvásárolni: http://bit.ly/Laptopszalon-Huawei-Mate-20-Pro Bevezető Habár manapság komoly támadások érik a Huaweit Amerikában, kétség sem fér hozzá, hogy a kínai...
Mate 20 Pro-t a Laptopszalon üzleteiben tudjátok megvásárolni:
http://bit.ly/Laptopszalon-Huawei-Mate-20-Pro
Bevezető
Habár manapság komoly támadások érik a Huaweit Amerikában, kétség sem fér hozzá, hogy a kínai vállalat elképesztő ütemben erősödik. A mobiltelefonos piacon már a második helyre léptek elő, és ha így folytatják, tényleg meglesz a dobogó felső foka, aminek elérésében valószínűleg csak a cégvezetők hittek még pár éve. A Mate sorozat a Samsung és a felhasználók által is közkedvelt Note-ok ellen vonul harcba, a Huawei Mate 20 Pro pedig minden eddiginél nagyobb eséllyel teszi mindezt.
Külső, kijelző
Aligha meglepő, hogy a Huawei Mate 20 Pro egy egészen rendkívüli módon minőségi eszköz, Gorilla Glass üveggel elöl és hátul, amit alumínium keret fog össze. Az IP68-as védettségről nem kell lemondani, a 3,5 mm-es jack kimenetről viszont igen, még mindig nem érzem úgy, hogy helyes döntés lehagyni ezt a csatlakozót, de mindegy, jön a vezetékmentes világ és kész. A 8,6 mm-es vékonyság nem teszi ultrakarcsúvá a mobilt, viszont igen méretes a telep, szóval simán megbocsátható.
Az előlap ékessége, vagyis egyik ékessége a 6,39”-es, vagyis egyáltalán nem apró Super-AMOLED kijelző, amin 1440 x 3120 pixel jelenik meg, tűéles képpel, gyönyörű színekben pompázva, megfelelő fényerővel, nem utolsósorban HDR10 támogatással. Felül van a másik szexepilje a készüléknek, és most nem feltétlenül a 24 MP-es, f/2.0-s kamerára kell gondolni, hanem a 3D-s arcfelismerésre, ami az iPhone X-hez hasonlóan szkenneli be az arcunkat, így egy sima fotóval nem lehet átvágni, nappal és sötétben is hibátlanul működik.
Jó, inkább közel hibátlanul. A másik biometrikus alternatíva az ujjlenyomat-olvasó, amit a kijelző “alá nézve” láthatunk, tehát a képernyőt védő üveg egy adott pontjára kell helyeznünk az ujjbegyünket. Megszokást igényel, de elég jó a hatékonysága.
Hardver
A Huawei Mate 20 Pro az egyik első, 7 nm-es lapkával rendelkező mobil, ez nem más, mint a Kirin 980, ami úgy nem mellesleg nyolcmagos processzorral rendelkezik (2 x 2,6 GHz Cortex-A76 & 2 x 1,92 GHz Cortex-A76 & 4 x 1,8 GHz Cortex-A55). Meg két NPU-val, vagyis neurális processzor egységgel, így kétszer okosabb a cucc, valamint 6 GB RAM is akad mindezek mellett. A grafikus gyorsító szerepét a Mali-G76MP10 öltötte magára, minden játék elfut a telefonon, méghozzá maximum grafikán és akadozásmentesen. Belül 128 GB-os adattárolóra menthet mindent a tulaj, a Huawei viszont bevezette a nanoSD-t, tehát lehet bővíteni a háttértárat, csak egyelőre kevés a kártya hozzá.
Szoftver
Tesztmodellünkön már a legújabb generációs Android rendszer, vagyis a 9.0 Pie fut(ott), amihez EMUI 9.0.0 felület dukál. Ez az, ami a felhasználókat erősen megosztja, nem mindenben a legjobb, de kétségtelen, hogy elképesztő módon személyre szabható. A főképernyőre kirakhatjuk az összes alkalmazást, vagy használhatunk klasszikus menüt, a fenti levágást szoftveresen eltüntethetjük, aktiválhatjuk az Always On képernyőt, módosíthatjuk a felbontást és a betűméretet, ráadásként pedig bekapcsolhatjuk a szemvédelmet, azaz a melegebb színhőmérsékletet.
A Biztonság és adatvédelemnél van a korábban említett arcfelismerés és ujjlenyomat-olvasó, mindkettőhöz tartoznak különféle funkciók. A digitális egyenleg menüpont érdekes, itt láthatjuk percre lebontva, hogy melyik applikációval mennyi időt vettünk el az értékes életünkből, elég megdöbbentő adatok tudnak sajnos kijönni a nap végén. Van Ne zavarj mód, lehet állítani csengőhangot, külön konfigurálni az értesítéseket. Utóbbival érdemes bíbelődni, mert elég durván el tudja nyomni automán a notifikációkat a Huawei Mate 20 Pro.
A gyári billentyűzet nem tragédia, ujjcsúsztatással is lehet gépelni, a telefonkönyvben a tárcsázóból is kereshetünk. A rendszernavigációban háromféle lehetőség tárul elénk: vagy gesztusokkal irányítjuk a készüléket, vagy a szokásos három gombot láthatjuk alul, bármikor megcserélve ezek sorrendjét, vagy pedig navigációs dokk, vagyis ilyen kis pöttyre nyomva tudunk mászkálni a menüben. Alkalmazásokból nincs hiány, Google programok, zenelejátszó, sok-sok más megszokott dolog és Play Áruház.
Kamera
A kamerás hármas szekció már papíron is igen nagyot üt. Így épül fel a trió: 40 MP, f/1.8, 27 mm, 1/1.7″, PDAF/lézeres AF + 20 MP, f/2.2, 16mm (nagylátószög), 1/2.7″, PDAF/lézeres AF + 8 MP, f/2.4, 80mm (zoom/telefotó), 1/4″, 5x optikai zoom, OIS, PDAF/lézeres AF, ledes villanó. Három pont olyan szenzor, amik a mindennapokban hasznosak lehetnek. Videózni is lehet 4K-ban 30 fps-sel, de kétségtelenül nem ez a legerősebb része a Huawei Mate 20 Prónak.
Szoftveres fronton elkényeztet minket a Huawei, a fényképező alkalmazás megnyitása után alul láthatjuk a legfőbb módokat, amelyek közül többek között kiemelkedik az éjszakai, ekkor a telefon számos, különféle expozíciókkal készült képet fűz össze, így még a sötét területeket is egész világos, de legalábbis látható formában örökíti meg. A fotókedvelők megtalálhatják számításaikat a Pro módban is, itt lehet aztán szinte mindent állítani a záridőtől egészen az érzékenységig. Nyilván nem szabad megijedni, vannak még opciók, a HDR, a panoráma, a GPS-címkézés, a gyorsindítás, szóval minden adott.
Nem kérdés, hogy a Huawei Mate 20 Pro az egyik, ha nem a legjobb kameratelefon most a piacon. Leginkább én speciel azért veregetném vállon a gyártót, mert a háromféle lencse minden helyzetben szinte adja magát, pont ezek kellenek egy mobilba. A képminőség egészen remek, talán a túlélesítésen és a túlszaturáláson akadhat meg sokaknak a szeme. Az esti mód tényleg sok láthatatlan részletet is előtár, mondjuk éppen ezért nem is valósághű a dolog, kizárólag dícsérhető a dinamikatartomány, a részletesség és a vonalélesség is. Az optikai stabilizálás jól működik, az akár ötszörös optikai zoom hasznos, na, összerakták ezt a kínaiak rendesen. Egyedül a videózást nem képesek a konkuresek szintjére emelni, Full HD-ban még csak-csak, 4K-ban viszont már egyáltalán nem erős a készülék.
Akkumulátor
Az akkumulátor külön bejegyzést érdemel. A Huawei Mate 20 Pro esetén már 4200 mAh-s teleppel kell számolni. Már ez is elég korrekt hír, de az i-re csak úgy dobálja még fel a cég a pontot. Támogatott ugyanis a Qi-töltés, ez szuper, az meg már különleges, hogy akár más telefont is tölthetünk vezetékmentesen a mobillal, ha ezt az opciók kipipáljuk a menüben. A gyorstöltés sem semmi, a SuperCharge-nak köszönhetően 30 perc alatt akár 70%-ra is felpumpálhatjuk a százalékokat. Higgye el mindenki, ez az egyik legjobb dolog, még akkor is, ha az átlagos képernyőidő 6-7 óra.
Adatkommunikáció
Adatkommunikációban erős az újdonság, tölteni, adatot mozgatni kábelesen az USB 3.1 Type-C-n keresztül lehet, rendelkezésre áll a kétcsatornás, 802.11ac-s WiFi, a Bluetooth 5.0 (A2DP, aptX HD, LE), az infra, az NFC, az A-GPS (GLONASS, BDS, Galileo), a dual SIM, nincs viszont rádió és sajnos 3,5 mm-es jack csatlakozó sem.
Végszó
Elmúltak már az idők, amikor a Huaweinek a konkurenseknél olcsóbban kellett adni a portékáját a márkaismerettség visszafogottsága miatt. A Huawei Mate 20 Pro esetén már eléggé mélyen a zsebünkbe kell nyúlnunk; 330 ezer forintot kell kicsengetnie annak, aki a kétkártyás, független verziót választja.
Előnyökből végtelen mennyiséget lehet felsorolni: kiváló kamera, remek üzemidő, más eszközök etetése, szuper kijelző, nagyon gyors és személyre szabható rendszer (bár őrült sok időt kell rászánni, hogy kiismerje az ember). A legnagyobb konkurens a Samsung Galaxy Note9, egy hangyányival jobb képernyővel és S-Pen érintőceruzával. Hogy melyik a jobb? Ezt csak a vásárló döntheti el, produktivitásban a Samsung, videóben szintén, de a három kamera hasznossága elvitathatatlan a Mate 20 Pro esetén.
Mate 20 Pro-t a Laptopszalon üzleteiben tudjátok megvásárolni:
http://bit.ly/Laptopszalon-Huawei-Mate-20-Pro

Így támogatja a FUJITSU az ENSZ fenntartható fejlődési céljait
Komoly fejtörést okoz mostanában a világ vezetőinek és vezető vállalatinak a fenntartható fejlődés kérdése. Ugyanis valamilyen módon...

A Motorola Moto G20 állítólag Unisoc processzorral és 4 GB RAM-mal érkezik
Azt a hírt rebesgetik, hogy a Motorolánál új telefon van érkezőben, ez pedig nem más, mint a Moto G20. Úgy tűnik a gyártó szokatlan...

Hackerek, vigyázat! – Anti-cheat érkezett a PS5-höz
A Denuvo bejelentette, hogy népszerű népszerű Denuvo Anti-Cheat programja már a PlayStation 5-ön fut. Számos nagy játékcím már...

AMD hivatalos közlemény: nem lesz kripo-bányászat elleni korlátozás az RX 6000 kártyákban
Habár az AMD Radeon RX 6000 szériája nem a legjobb választás kriptovaluta-bányászatra, a cég megerősítette, hogy nem fogják korlátozni...