
Karácsonyi okostelefon-ajánló
Okostelefonokból mindig akad bőven választék, úgyhogy a legtöbb esetben kihívás lehet a folyamat, ha a számunkra legmegfelelőbb készüléket szeretnénk megtalálni. A dolgot ne becsüljük alá:...
Okostelefonokból mindig akad bőven választék, úgyhogy a legtöbb esetben kihívás lehet a folyamat, ha a számunkra legmegfelelőbb készüléket szeretnénk megtalálni. A dolgot ne becsüljük alá: a telefonunk az egyik, ha nem a legfontosabb eszköz mindennapjainkban, amivel a vásárlástól számítva legalább 1 évig együtt kell élnünk, de lehet ez akár 2 vagy 3 év is.
Általában mindig van egy készülék, ami kiemelkedik a tömegből minden fontos szempontot figyelembe véve: teljesítmény, ár-érték arány, kamerás képességek és támogatottság. Viszont ez a legtöbbször a legdrágább modellt is jelenti egyben. Viszont most olyan időket élünk, hogy nem kell feltétlenül a polc tetejéről választanunk, hogy elégedetten menjünk haza.
A legjobb telefon a legtöbb ember számára: Apple iPhone XR
Az Apple három készüléket dobott piacra idén. Mind a három más-más karakterisztikával és árazással érkezett. Ezek közül a legolcsóbbat ajánlott megvenni: az iPhone XR 749 dollártól indul.
Az XR nagyon hasonló lett a drágább XS és XS Max modellekhez: nagyjából ugyanaz a kinézet, processzor, vezeték nélküli töltés, második generációs FaceID képesség, valamint ugyanaz az előlapi és a hátlapon lévő fő kamera, viszont többszáz dollárral olcsóbban. Ezeken felül pedig az XR-nek van a legjobb üzemideje és 5 szín közül is választhatunk.
Az XR legtöbbet vitatott része a kijelző. A 6.1 inches méretével a kisebb XS és a nagyobb XS Max közé ékelődött be. A legfőbb különbség, hogy míg a két drágább modell OLED panelt, az XR LCD-t kapott. Ez azt jelenti, hogy a kijelző körüli részek vastagabbak, valamint a feketék nem annyira mélyek és a többi szín se annyira élénk, míg a drágább panel esetében. Viszont a jó hír az, hogy ezek csak egymás mellé téve tűnnek fel, egyébként nagy valószínűséggel nem fogjuk érzékelni. A másik, amit valószínűleg soha nem fogunk észre venni, hogy az XR-nek alacsonyabb felbontása van, de még mindig nagyon éles a kijelzője. Összességében egy nagyon jó kijelzőt kapunk, amivel a legtöbb ember boldog lesz. Az XR-ről szintén lehagyták a telephoto kamerát, ami ott van az XS és XS Max esetében, de ez sokaknak egyáltalán nem fog hiányozni.
Mivel az XR is megkapta az Apple legújabb A12 Bionic processzorát, a teljesítményre nem lehet panasz. A nagy kijelző miatt rengeteg tartalmat láthatunk egyszerre és a gyorsabb Face ID rendszernek köszönhetően az azonosítás sokkal megbízhatóbb, mint a tavalyi iPhone X esetében. De ami még vonzóbbá teszi az XR-t – az árazáson kívül – az a remek üzemideje. Az alacsonyabb felbontású kijelző miatt az XR simán kibír egy napot. Sokkal magabiztosabban, mint bármelyik XS modell. A két dolog, amit az emberek szeretnének egy készülékcserénél, az a jobb üzemidő és nagyobb kijelző. Ha iPhone 6/7/8-ról váltunk XR-re, akkor ez a két dolog simán teljesül.
Az XR legolcsóbb változata 64GB-os tárhellyel rendelkezik, de mivel iPhone-ról van szó, a bővíthetőséget kilőhetjük, így minimális felár ellenében inkább a 128GB-os verziót ajánlott megvenni, hogy időtálló legyen a készülék. Itt annyi előnyünk van, hogy az XS modellek esetében a 256GB-os változat a következő, ami már jóval drágább, mint az alap változat.
Összeségében az iPhone XR az egyik legjobb iPhone évek óta: remek teljesítmény, kinézet, kamerás képességek és üzemidő. Mindezt olcsóbban, mint a többi opció a piacon.
A legjobb Android-os készülék: OnePlus 6T
Ha az iPhone XR nem jön be annyira és még annál is kevesebbet szeretnénk költeni, akkor érdemes egy pillantást vetni a OnePlus 6T-re. A OnePlus 6T jelenleg a legjobb Android-os készülék a piacot: brutális teljesítmény, remek kinézet, jó kamera- és szoftver, nagyon jó üzemidő. Mindezt olcsóbban kapjuk meg, mint a legtöbb hasonló Android-os okostelefont.
A 6T alapára 549 dollár, amiért 128GB-os tárhelyet kapunk. Összehasonlításképpen a 128GB-os Pixel 3 XL 450 dollárral többe kerül.
A OnePlus esetében eddig mindig volt valami kompromisszum, amivel együtt kellett élnünk az alacsony ár mellett. Idén viszont már szolgáltatóknál is megtalálható a 6T, amivel támogatást is kapunk mellé, valamint különböző finanszírozási opciókat is.
A 6T legvonzóbb részei egyértelműen a teljesítmény és a szoftver. A baráti árcédula ellenére a 6T egy Snapdragon 845-öt kapott, ami a high-end Android-okra jellemző. Az akkumulátor bőven kibír egy teljes napot, még komoly használat mellett is. A készülék a legújabb Android-ot futtatja, minimális kiegészítésekkel.
Azért van néhány hátránya is a készüléknek: azoknak, akik aggódnak a vízállóság miatt, bizony van egy rossz hírünk, ugyanis a 6T nem kapott hivatalos minősítést ezzel kapcsolatban. A másik a méret – az új OnePlus egy méretben kapható és ez a méret igen nagy. Hagyományos ujjlenyomat-olvasót sem kapunk, az ugyanis a képernyőbe van építve és lassabb, mint a hagyományos szenzorok, valamint gyakrabban megesik, hogy nem tudja felismerni az ujjlenyomatunkat. Illetve a kamera sem tökéletes, de az alacsonyabb árcédulának valahol muszáj meglátszania. Ezen hátrányok ellenére is remek készül a OnePlus 6T és a legtöbben elégedettek lesznek vele.
Ha a kamera a legfontosabb: Google Pixel 3 / 3 XL
Míg valószínűleg a OnePlus 6T a jelenlegi legjobb Android-os készülék ár-érték arányban, sok olyan felhasználó akad, akiknek fontos a kamera egy telefonban. Nekik a Google Pixel 3 vagy Pixel 3 XL jobb választás lehet.
A Pixel 3 széria az előző sorozatra épül és gyönyörű fényképeket lehet készíteni vele attól függetlenül, hogy ideális fényviszonyok állnak-e rendelkezésre, vagy az új Night Sight funkciónak köszönhetően akkor is, ha alig van fény. Egyszerűen jelenleg nem lehet jobb kamerával rendelkező telefont találni – legyen az Android vagy bármilyen más platform.
Ha a Pixel 3-at választjuk, akkor egy sokkal kisebb, könnyebben kezelhető készüléket kapunk. Arról nem is beszélve, hogy a szoftveres frissítéseket előbb kapjuk meg, hiszen az Android-ot maga a Google fejleszti. Szóval ha az új funkciókat mindenki más előtt szeretnénk megkapni, akkor lényegében a Pixel lehet az egyetlen opció.
Ezért a kiváltságért viszont rendesen a zsebünk mélyére kell nyúlni: a 128GB-os Pixel 3 és 3 XL 350 és 450 dollárral drágábbak, mint a hasonló tárhellyel (128GB) rendelkező OnePlus 6T, ami elég nagy különbség, tekintve, hogy csak egy jobb kameráért és az esetlegesen gyorsabb szoftveres frissítésekért fizetünk ennyit. Ráadásul a Pixel-lel kapcsolatban elég sok hibajelentés érkezik a felhasználóktól, a memória problémákról, fura hibákról és a kamera alkalmazás leállásáról. Persze ezek a hibák nem végletesek és a Google ígéri, hogy minél előbb kijavítja őket, de ettől függetlenül érdemes ezeket is számításba venni, amikor egy készüléket választunk.
És a többi versenyző:
Az okostelefon-piac ezeken felül is tele van jobbnál-jobb készülékekkel és az igényeinktől valamint a pénztárcánktól függően a fentieken felül találhatunk számunkra megfelelőbb telefont. Ezek persze nem a legjobb készülékek a többségnek, de számunkra akár azok is lehetnek. A legtöbbjük árcéduláját már jócskán megnyirbáltak a megjelenésük óta, szóval ezek akár vonzóbbak is lehetnek, mint a teljesen új vetélytársaik.
Előnyök:
- Gyönyörű kijelző
- Remek hangszórók
- Jó üzemidő
Hátrányok:
- A kamera nem rossz, de lehetne jobb is
- A Portrait Mode hektikusan működik
- Drága
Előnyök:
- Gyönyörű kijelző
- Remek hangszórók
- Jó üzemidő
Hátrányok:
- A kamera nem rossz, de lehetne jobb is
- A Portrait Mode hektikusan működik
- Drága
Előnyök:
- Gyönyörű kinézet
- Remek kijelző
- Erős hardver
- Jó kamera
- 5mm-es jack csatlakozó
Hátrányok:
- Átlagos üzemidő
- A Bixby még mindig nem működik rendesen
- A Samsung elég gyengének mondható a frissítések terén
Előnyök:
- Gyönyörű kinézet
- Remek kijelző
- Erős hardver
- Jó kamera
- 5mm-es jack csatlakozó
Hátrányok:
- Átlagos üzemidő
- A Bixby még mindig nem működik rendesen
- A Samsung elég gyengének mondható a frissítések terén
Előnyök:
- Gyönyörű, éles, nagy kijelző
- Erős hardver
- Egész napos üzemidő
- Az alapmodell esetében is nagy tárhely
Hátrányok:
- Brutális árcédula
- Sokaknak zavaró lehet a mérete
- Az extra funkciók nem túl hasznosak
Előnyök:
- Komoly üzemidő
- Erős hardver
- Gyönyörű kijelző
- A 3D face unlock gyors és megbízható
- A hátlap nem gyűjti a karcokat és az ujjlenyomatokat
Hátrányok:
- A kamerából hiányzik a Google Pixel-nél tapasztalt mélységélesség
- A Master AI képfeldolgozás még nem elég megbízható
- Előfordulnak idegesítő szoftvere hibák
LG V40 THINQ
Előnyök:
- Remek kamera
- Erős hardver
- Jó üzemidő
Hátrányok:
- Könnyen karcolódik
- A kamera a konkurenciához képest nem olyan erős
- Az LG lassan hozza ki a frissítéseket
Előnyök:
- Kiváló IPS LCD kijelző
- Jó minőségű audio chip
- Super-wide kamera
Hátrányok:
- A Boom Box hangszóró rendkívül hangos
- A már jól ismert gyenge LG szoftver
- Rossz üzemidő
- Bizonyos szolgáltatóknál magas ár
Előnyök:
- Éles, zajmentes képeket készíthetünk
- Ergonomikus, kecses kinézet
- Több szín közül válaszhatunk
Hátrányok:
- Rossz minőségű érintésérzékeny gombok
- Nincs headphone jack csatlakozó és adaptert se kapunk hozzá
- Mindkét oldalon üveg felület, ami rendkívül csúszós
- A szoftver tele van kisebb-nagyobb hibákkal

Így támogatja a FUJITSU az ENSZ fenntartható fejlődési céljait
Komoly fejtörést okoz mostanában a világ vezetőinek és vezető vállalatinak a fenntartható fejlődés kérdése. Ugyanis valamilyen módon...

A Motorola Moto G20 állítólag Unisoc processzorral és 4 GB RAM-mal érkezik
Azt a hírt rebesgetik, hogy a Motorolánál új telefon van érkezőben, ez pedig nem más, mint a Moto G20. Úgy tűnik a gyártó szokatlan...

Hackerek, vigyázat! – Anti-cheat érkezett a PS5-höz
A Denuvo bejelentette, hogy népszerű népszerű Denuvo Anti-Cheat programja már a PlayStation 5-ön fut. Számos nagy játékcím már...

AMD hivatalos közlemény: nem lesz kripo-bányászat elleni korlátozás az RX 6000 kártyákban
Habár az AMD Radeon RX 6000 szériája nem a legjobb választás kriptovaluta-bányászatra, a cég megerősítette, hogy nem fogják korlátozni...