
LG G Pad 8.3 teszt
Sajnos véget ért a hét, így búcsút kell intenünk az eddigi legjobb teszt alanyunknak. AZ elmúlt napok tapasztalatai alább olvashatóak: LG G Pad 8.3 teszt.
Hamar véget ért ez a hét, melyet az LG legújabb üdvöskéje, a G Pad 8.3-mal töltöttünk. Sokáig az Apple eszközeit tekintették a tablet szekcióban is a legyőzendő ellenfélnek, de én magam sosem voltam ezzel így. Valóban szépek, valóban nagy felbontású kijelzőkkel látják el az eszközeiket, de véleményem szerint ezzel már nem tudnak újat mutatni, hiszen az olcsóbb “noname” gyártók is képesek erre, sokszor jóval gyengébb hardverrel is. Így, röviden összefoglalva a teszt elején, az elmúlt napok tapasztalatai alapján a G Pad egyedülálló a 8 colos kategóriában. Nem csak rendkívüli erővel rendelkezik, de szoftveres téren is képes nagyon hasznos dolgokat villantani.
Mielőtt elmélyednénk a számok tengerében, ejtsünk pár szót a múltról, pontosabban a hozzánk vezető útjáról a tabletnek. Mint minden évben, most is nagy várakozás előzte meg a Berlinben tartott IFA kiállítást, amelyet szeptember első hetében rendeztek meg. Az esemény középpontjában természetesen a Samsung állt a harmadik generációs Note-tal, az első okosórájukkal a Gear-rel, valamint a Note 10.1 2014 Edition-nel. Azok akik jobban figyeltek, akkor a másik koreai gyártóra is felfigyelhettek, akik nem csak hardveresen erősnek tűnő, de külső megjelenésben is gyönyörű tabbal képviseltették magukat. Ez volt az LG G Pad 8.3. Akkor arról szóltak a hírek, hogy igyekeznek minél hamarabb elérhetővé tenni a terméket annak érdekében, hogy a karácsonyi (holiday) szezonra a legtöbb régióban ajándék státuszba kerüljön. Az, hogy november közepére kicsiny hazánkba is megérkezett, kulcsfontosságú, hiszen ahogy tavaly, úgy idén is az egyik sikertermék lesz a tablet, az LG G Pad 8.3 pedig több mint korrekt táblagép.
Doboz
Itt egy meglepő dolog fogadott. A doboz, egyszerű, letisztult, szép fehér, rajta a konfiguráció és a szokványos azonosítók (gyári szám, típus szám, származási adatok, szín stb…). A furcsaságot az jelentette számomra, hogy mind a fehér, mind pedig a fekete modell dobozán a fehér változat látható. Így azt tanácsolnám mindenkinek, hogy vásárláskor olvassák el a csomagolás oldalán található leírást, nehogy emiatt kelljen visszamenni a kereskedőhöz. Ezzel meg tudunk spórolni egy fölösleges utat.
A tablet mellett egy töltőfejet és USB kábelt (micro USB – USB) találunk a rövid használati útmutató mellett. Itt egy kis fricska rögtön a kiegészítőknél, aminek fényében sokunk nevében jogosan teszem fel a kérdést, hogy vajon a nagyobb nevű gyártók (Asus, LG, Samsung, Toshiba stb.) mikor kezdenek alaptartozékként egy egyszerűbb tokot mellékelni az eszközeik mellé.
![]() | ![]() | ![]() |
Külső
Ahogy a bevezetőben szó volt róla, a G Pad 8.3 nagyon szépre sikeredett. Extraként megjegyezném, hogy nem feltűnően szép, pusztán az egyszerű vonalvezetés egyfajta eleganciát kölcsönöz a gépnek. Szemből nézve rögtön észrevehetjük a nagyon finoman lekerekített sarkokat. Szerencsére nem estek túlzásba a tervezők, mint pát évvel korábban egyes Samsung modellek esetén, amik már-már tényleg szappanformát öltöttek. Az eszköz felső részén köszön vissza a gyártó logója, ami mellett találjuk még a fényérzékelő szenzort, valamint a webkamerát. Mást itt nincs is, ellenben ejtünk még egy pár szót a káváról. A 8,3 colos kijelzőt körülölelő burkolat és annak szegélye egész keskenyre sikeredett mind a két oldalán, mind pedig alul felül. Ez utóbbit például az idei Nexus 7-essel hasonlítottam össze, ahol a kijelző méretéhez képest kicsit elmérték magukat a mérnökök.
A készülékház baloldala üres, jobb oldalon a szokásos hardveres gombokat, a hangerőszabályzót valamint a be- és kikapcsóló gombot találjuk. Alul kapott helyet a micro USB csatlakozó és a beépített mikrofon. Fent csatlakoztatjuk 3,5 mm-es fül- vagy fejhallgatónkat. Mellette két nagyon fontos portot találunk. Az egyik a több nagynevű gyártó telefonjai és tablet-jein is elhanyagolt micro SD bővítési lehetőség, míg a másik a HTC One-on is megtalálható Infravörös port. Ez nem csak hogy fontos, de kuriózum is, hiszen nem sok táblán láthatunk ilyen megoldást, így ezért mindenképpen jár a piros pont az LG-nek.
A hátlaphoz érkeztünk. Alul és felül egy-egy keskeny plasztik sáv található, amely alkalamazása az itt elhelyezkedő hardverelemek miatt lehetett szükséges. Ennek köszönhetően a GPS és a Wifi kártya is gyorsan talál jelet, stabilan tartja, és a jel megtartása sem okoz problémát a G Pad-nek. A felső műanyag borításon foglal helyet az 5MP-es hátlapi kamera. A középen elterülő nagyobb rész fém borítást kapott, amelynek közepén egy, a hátlap színétől csak minimálisan elütő színben díszeleg az LG felirat.
A hátlap jobb oldalán egymástól megfelelő távolságban helyezkednek el a sztereó hangszórók. Elsőre talán furán hathat a kialakítás, de a gyakorlatban ez is nagyon okos megvalósítás. Akárhogy fogjuk az eszközt, szinte lehetetlen lefogni őket. Hasonlóképpen a Nexus 7-nél ez a mutatvány akkor is összejön, amikor nem akarjuk. Hangzásra korrekt, nekem kicsit túl sok volt a magas bizonyos szituációkban, de a hangerővel nincs probléma, több mint elegendő (normál körülmények között persze).
Mindig úgy véltem, hogy számomra a 7 colos kijelzőjű tabletek bőven elegendőek, hiszen egyrészt nincs hatalmas kezem, másrészt kényelmetlen a tárolás, a kézben tartás, és mindig attól féltem, mikor ejtem le. Az LG esetén most meg kell cáfoljam magam, hiszen mind a súlyelosztás, mind pedig a kialakítás jóra sikeredett, alig vettem észre különbséget a Nexus 7-hez képest. Ebben azért valószínűleg a keskeny káva is nagy szerepet játszik. Az összeszerelés minősége első osztályú, hiszen az illesztések kiválóak, sehol egy élesebb rész, esetleg recsegés, ropogás.
![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() | ![]() |
Kijelző
A nevében és a külső taglalásakor is feltűnt a kijelző mérete, ami kicsit egyedi. A bevezetőben emlegetett Apple iPad Mini 7,9 colos panelt kapott, míg a hasonló kategóriában lévő tabok 8 colossal rendelkeznek. Ezzel szemben az LG G Pad 8,3 colt kapott. A felbontása Full HD, esetünkben ez 1920 x 1200-at (WUXGA) jelent. A maximálisan 10 ujjat érzékelő IPS kijelző RGBA technológiát használ, nem pedig a tavalyi évben sokat kritizált, főleg a Samsung által preferált PenTile-t. Érdemes kiemelni, hogy a multitouch funkciók, pontosabban az érzékelés hibátlan, nem sikerült sehol semmilyen kivetnivalót a használhatóságot tekintve. Betekintési szögek tekintetében sincs okunk panaszkodni, mind vertikális, mind horizontális irányban tökéletesen lehet látni a kijelzőt, amelyen a színek is nagyon szépek, öröm nézni ezt a 8,3 colt.

Így támogatja a FUJITSU az ENSZ fenntartható fejlődési céljait
Komoly fejtörést okoz mostanában a világ vezetőinek és vezető vállalatinak a fenntartható fejlődés kérdése. Ugyanis valamilyen módon...

A Motorola Moto G20 állítólag Unisoc processzorral és 4 GB RAM-mal érkezik
Azt a hírt rebesgetik, hogy a Motorolánál új telefon van érkezőben, ez pedig nem más, mint a Moto G20. Úgy tűnik a gyártó szokatlan...

Hackerek, vigyázat! – Anti-cheat érkezett a PS5-höz
A Denuvo bejelentette, hogy népszerű népszerű Denuvo Anti-Cheat programja már a PlayStation 5-ön fut. Számos nagy játékcím már...

AMD hivatalos közlemény: nem lesz kripo-bányászat elleni korlátozás az RX 6000 kártyákban
Habár az AMD Radeon RX 6000 szériája nem a legjobb választás kriptovaluta-bányászatra, a cég megerősítette, hogy nem fogják korlátozni...